قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس

بادونه سوغات شمال

بازار مجازی سوغات: بادونه در بسته بندی جدید و با طعمی متفاوت و بی نظیر در سرتاسر کشور عزیزمان ایران ارائه  می شود:

 بادونه ,سوغات شمال ,سوغات مازندران, بادونه زعفرانی, بادونه لبو, باونه زیره, برنج, بسته بندی شده, خوشمزه, نمایندگی بادونه, خریداینترنتی بادونه, عرضه مستقیم بادونه , سوغات بادونه

بادونه ,سوغات شمال ,سوغات مازندران, بادونه زعفرانی, بادونه لبو, باونه زیره, برنج, بسته بندی شده, خوشمزه, نمایندگی بادونه, خریداینترنتی بادونه, عرضه مستقیم بادونه , سوغات بادونه

بادونه ,سوغات شمال ,سوغات مازندران, بادونه زعفرانی, بادونه لبو, باونه زیره, برنج, بسته بندی شده, خوشمزه, نمایندگی بادونه, خریداینترنتی بادونه, عرضه مستقیم بادونه , سوغات بادونه

 

برای خرید عمده و تعداد بالای این محصول با ما تماس بگیرید.

بادونه به تمام کشور ارسال می گردد

و در تمامی نقاط کشور، نمایندگی می پذیرد.

 

بادونه زعفرانی

برنج برای درمان فشار خون بالا ، اختلالات کلیوی، به عنوان ضد تورم ، ضد تومور و دارویی برای سنگ کلیه است .
زعفران باعث کاهش چربی و کلسترول خون می شود. زعفران آرام بخش، اشتها آور، ضد اسپاسم، پیشگیری کننده از بیماریهای قلبی و سرطان، تقویت کننده حافظه و کاهش دهنده فشار خون است. زعفران در درمان بیماری آسم، بیماریهای پوستی، بیماری های چشم، عفونت ادراری، یرقان، پیش انداختن قاعدگی، رفع نفخ شکم ، درمان معده درد و درمان کم خونی استفاده می شود.
زعفران به هضم غذا کمک می کند و تقویت کننده معده می باشد و به عنوان مسکن بویژه در دردهای لثه کاربرد دارد. زعفران باعث کاهش افسردگی و جلوگیری از کاهش دید در سالخوردگی موثر است. و خواص ضد سرطانی آن سبب شده تا در زمره ارزشمند ترین ماده غذایی قرار گیرد.

بادونه با عصاره ی زیره

برنج برای درمان فشار خون بالا ، اختلالات کلیوی، به عنوان ضد تورم ، ضد تومور و دارویی برای سنگ کلیه است.
طبع زیره سیاه خیلی گرم و خشک است. زیره سیاه دارای خواص مدر ، بادشکن ، مقوی ، زیاد کننده شیر، قاعده آور، نیرودهنده ، ضد کرم ، هضم کننده ، ضد تشنج ، قابض ، معرق ، مقوی معده ، قاطع اسپرم است . زیره سیاه در موارد بلع هوا، نفخ شکم ، برطرف کردن سوء هاضمه تسهیل هضم غذا، دل پیچه کودکان ، انگل معده و روده، دفع بادهای کلیه و مثانه ، تنگی نفس ، سکسکه نفخی ، استسقاء به کار می رود . خوردن زیره سیاه یا روغن آن در رفع سوء هاضمه و دل دردهای کودکان مفید است . زیره سیاه دارای خاصیت ضدگرفتگی دارد وبرای رفع گرفتگی های دوران قاعدگی مفید است . دم کرده یک قاشق مرباخوری میوه له شده زیره سیاه در نیم لیتر آب جوش برای تنبلی اعمال گوارشی ، بی اشتهایی ، باد یا درد روده مصرف می شود و دانه زیره را یا می جوند و یا از گرد گیاه مخلوطی درآب میل می نمایند .

بادونه با عصاره ی لبو

برنج برای درمان فشار خون بالا ، اختلالات کلیوی، به عنوان ضد تورم ، ضد تومور و دارویی برای سنگ کلیه است. رنگ لبو هیچگونه طعمی به با دونه نمی دهد ولی تمام خواص لبو راعاید شما می کند.لبو برای درد پشت و مثانه ، درد مفاصل ، نقرس، سردرد و دندان درد مفید است .
فیبر موجود در لبو باعث کاهش چربی خون می شود. داشتن اسید فولیک سبب شده است تا این ماده غذائی داروی مناسبی برای بیماران قلبی و عروقی باشد و بروز سکته های قلبی را تا حد زیادی کاهش می دهد. آهن موجود در لبو به همراه اسید فولیک برای کمبود آهن معجزه می کند.
لبو رعشه را معالجه و بسیار آرام بخش است. برای مغز و اعصاب مفید است. آب لبوی خام برای التهاب مثانه ، رفع یبوست ، اشتها آور و برای افراد لاغر حکم کیمیا را دارد. لبو لکه های سفید ایجاد شده در بدن از بین برده و بیماری پیسی را درمان می کند. و ماده ای عالی برای شتشوی معده است.

 

برای شما هم پیش آمده که بخواهید نزد دوستی در خارج از استان بروید و سوغاتی جمع و جوری در کیف دستی تان بگذارید و چشم روشنی ببرید؟ یا مثلاً سوغاتی در جعبه و بسته بندی مرتبی را به میهمانی که برایتان از استان و یا کشوری دیگر آمده معرفی کنید تا هدیه ببرد؟ اگر پیش از این بسته های کلوچه که محصولی محلی و بومی مازندران نیست رضایت شما را جلب نمی کرد، حالا یک محصول کاملاً اینجایی را یکی از جوانان مازندرانی در بسته بندی زیبا و شیک آماده سوغاتی بردن، چشم روشنی دادن و پذیرایی عصرانه در کنار چای و شربت کرده است؛ “بادونه”.

محمدعلی رضانژاد احمد چالی تحصیل کرده و شاغل در رشته حسابداری و ساکن تهران است. او که اهل روستای احمد چالی بابل است به خاطر علاقه ای که به بادونه داشت از پنج سال پیش درصدد برآمد تا از این شیرینی مازندرانی که با ترکیب شکر، عسل، برنج محلی و آب تهیه می شود، سوغاتی تدارک ببیند. او ابتدا در تعدادی از استانهای کشور ذائقه سنجی نمود و پس از اینکه مطمئن شد از بادونه نیز مثل گز، پشمک و سوهان استقبال می شود دست به کار شد تا این شیرینی را تولید کند.

رضانژاد احمد چالی پس انداز اندکش را به تولید این سوغاتی تزریق کرد و محصولی که ما آن را از گذشتگان به ارث برده ایم را بیشتر معرفی کرد.

او در این باره می گوید:« مازندران در بخش صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی دارای ضعف عمده است. سعی کردم با تولید بادونه به نوعی صنعت تبدیلی در این بخش راه اندازی کنم که خوشبختانه در قدم اول پنج نفر به طور مستقیم در کارگاهی در روستای احمدچالی بابل محل تولدم مشغول به کار شدند و به زودی با توسعه و بازاریابی بیشتر، تعداد دیگری نیز به جمع شاغلین کارگاه ما اضافه خواهند شد.»

بادونه ,سوغات شمال ,سوغات مازندران, بادونه زعفرانی, بادونه لبو, باونه زیره, برنج, بسته بندی شده, خوشمزه, نمایندگی بادونه, خریداینترنتی بادونه, عرضه مستقیم بادونه , سوغات بادونه

 

یک جهان مشتری راضی است

رضانژاد احمدچالی به شعار تولیدی اش اشاره می کند و می گوید:« یک جهان مشتری راضی است، ما برای تحقق این شعار و معرفی آن به ایران و جهان آنرا با رنگ های گیاهی و طبیعی و با بهترین مواد اولیه و بسته بندی شکیل و مناسب تولید می کنیم تا زمینه را برای صادرات این محصول فراهم نماییم.»

او صادرات بادونه به کشورهای مختلف را یکی از برنامه های آتی خود عنوان می کند و می گوید:«نوروز امسال در نمایشگاه سوغات ایران در چالوس شرکت کردیم که از این سوغاتی توسط هموطنان ایرانی و تعدادی گردشگر خارجی استقبال خوب شد و این امر به ما قوت قلب داد و به ادامه راه مصمم مان کرد.»

بادونه ای که در تولیدی تخصصی این سوغاتی مازندرانیتهیه می شود بسته بندی زیبا و طراحی خوبی دارد و علاوه بر حفظ سنت، تولید شیرینی سالم را هدف قرار داده است.بادونه در مازندران به بئودونه و در گلستان به دختر دونه معروف است. در تهیه آن از مواد شیمیایی و حتی رنگهای رایج در تولیدی های مواد غذایی استفاده نمی شود و در محیطی بهداشتی تولید و به بازار عرضه می شود.تا یادم نرفته، بادونه را از برنج محلی این خطه تهیه می کنند بنابراین از تولید ارقام برنج مازندرانی  نیز حمایت می شود.بادونه ,سوغات شمال ,سوغات مازندران, بادونه زعفرانی, بادونه لبو, باونه زیره, برنج, بسته بندی شده, خوشمزه, نمایندگی بادونه, خریداینترنتی بادونه, عرضه مستقیم بادونه , سوغات بادونه

رضانژاد می گوید:«از آنجایی که ما نخستین تولید کننده انبوه و صنعتی این محصول هستیم، لاجرم وجود ضعف در این محصول اجتناب ناپذیر است. لذا پیشنهادات و انتقادات هموطنان می تواند بهترین یاور ما جهت رفع این نواقص باشد.»

اگر دلتان خواست از آب و هوای روستایی در دل طبیعت بابل لذت ببرید و احتمالا از کارگاه بادونه ای دیدن کنید و سوغاتی بخرید از هم اکنون به روستای پائین احمد چاله پی در بخش لاله آباد بابل (در۹ کیلومتری بابل) جاده قدیم آمل (جاده رضاشاهی) دعوتید.

-----------------------------------------------------------
تا اطلاع ثانوی فقط از طریق تلگرام پاسخگوی شما عزیزان هستیم. لطفا از گرفتن تماس یا ارسال پیامک خودداری فرمایید.
شماره تلفن جهت ارسال پیام در تلگرام:
87 68 916 0915

یک دیدگاه

  1. I think this is one of the most important information for me.
    And i’m glad reading your article. But should remark on few general things, The site style is
    perfect, the articles is really excellent : D. Good job, cheers

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 14 =